Email
Heslo
Registrace
Email
Choose country of delivery
Choose language
DOMLUVIT PRIVÁTNÍ NÁKUP
X
Rádi Vám poradíme.
Budeme se věnovat jenom Vám a zodpovíme všechny vaše otázky. Společně pro vás vybereme tu nejvhodnější variantu.
Kdo se vám bude věnovat:

Tomáš

"Propadl jsem kouzlu fatbiků a testování různých systémů pohonu elektrokol. Miluju víkendové projížďky s rodinou po mém milovaném Lišovsku."
CHCI SJEDNAT KONZULTACI ZDARMA

ČSOB a.s. provozuje on-line platební bránu. Tato brána umožňuje obchodníkům a prodejcům přijímat bankovní karty MasterCard a VISA při on-line transakcích.Mezinárodní asociace zavedly standard nazvaný 3-D Secure pro jedinečnou identifikaci všech stran zapojených do on-line transakce. Takto se vytvořilo úzké spojení mezi vydavatelskou bankou a držitelem karty na jedné straně a obchodníkem a zúčtující bankou na straně druhé. Bezpečnost systému platební brány ČSOB  je posílena používáním digitálního podpisu všech dat přenášených mezi platební bránou a on-line obchodem. Hlavní výhodou platební brány je výrazné zvýšení bezpečnosti transakcí z hlediska všech zapojených stran - držitele karty, obchodníka, vydavatelské banky a zúčtující banky.

Použitím ČSOB platební brány je obchodník chráněn proti případnému úniku informací o platebních kartách ze svého systému. Držitel zadává číslo platební karty až na platební bráně, detaily o kartě se tedy do systémů internetového obchodníka vůbec nedostanou. Za tato data by jinak obchodník nesl zodpovědnost a jejich únik by byl porušením zákona o ochraně osobních dat.

Jak funguje platba kartou?
Systém ČSOB platební brána je rychlý a bezpečný pro všechny zúčastněné strany. Držitel karty nakupuje v internetovém obchodě a požaduje platbu platební kartou. Požadavek na provedení platby je předán obchodníkem systému ČSOB platební brána. Následně držitel karty vyplní údaje o platební kartě a potvrdí požadavek k provedení platby. Systém ČSOB platební brána provede autentikaci držitele karty za použití standardu 3-D Secure. Pokud výsledek autentikace povoluje pokračovat v procesu platby, ČSOB platební brána zašle požadavek na autorizaci transakce. V případě, že výsledek autentikace nepovoluje pokračovat, proces platby je zastaven. Požadavek na autorizaci je zúčtující bankou předán mezibankovními sítěmi vydavateli karty. Vydavatelská banka provede autorizaci transakce a výsledek předá zpět systému ČSOB platební brána. Systém ČSOB platební brána doručí výsledek platby zpět do internetového obchodu, který výsledek transakce zobrazí držiteli karty.

Co znamená 3-D Secure?
Mechanismus 3-D Secure slouží k autentikaci držitele karty. Každá karta zadaná do platební brány je kontrolována příslušnou asociací MasterCard nebo VISA. Kontroluje se, zda je pro kartu požadována autentikace držitele karty, či nikoliv. V případě požadavku autentikace je držitel přesměrován na systém vydavatelské banky, kde potvrdí svoji identitu (heslo, e-PIN, nebo jinou tajnou informaci, sdílenou s vydavatelem karty). Výsledek autentikace je předán zpět do platební brány, která jej předá zpět obchodníkovi. V případě schválení transakce pak obchodník může prakticky okamžitě realizovat požadavek držitele karty (tj. objednávku zboží či služeb)

Jaké typy karet systém ČSOB platební brána akceptuje?
VISA, VISA Electron, MasterCard a Maestro


Copyright © 2024, DAJSPORT s.r.o.  |  Mobilní verze