ZOBRAZIT KATALOG
Novinky
Přilba 100% Aircraft carbon MIPS - Raw 2, černá
Přilba 100% Aircraft carbon MIPS - Raw 2, černá

Přilba 100% Aircraft carbon MIPS - Raw 2, černá

Hodnocení(0x)

Ultralehká integrální přilba Aircraft Carbon MIPS 100% s lehkou carbono/kevlarovou skořepinou, technologií MIPS, perfektním odvětráním, které obstarává Active Cooling Systém..... Zobrazit celý popis.
ZVOLIT VARIANTU PRODUKTU
10 391.0 Kč
 

CENA BEZ DPH
8 587.5 Kč | DPH 21 %
10 391.0 Kč
POČET KUSŮ
KOUPIT
Porovnat
Přidat do seznamu
Nákup na prodejně.
ZÁRUKA:
24 měsíců
VÝROBCE:
KÓD PRODUKTU:
50389

Detailní informace k produktu Přilba 100% Aircraft carbon MIPS - Raw 2, černá:

Ultralehká integrální přilba Aircraft Carbon MIPS 100% s lehkou carbono/kevlarovou skořepinou, technologií MIPS, perfektním odvětráním, které obstarává Active Cooling Systém a s detaily jako je titanová přezka či odnímatelné polstrování. Přilba je vhodná na downhill, freeride, enduro i BMX. Certifikace pro sjezd a enduro jsou samozřejmostí.

Skořepina:
- Karbon / Kevlar kompositová skořepina
- MIPS
- EPS vložka

Nastavení:
- titanová D-ring přezka zabezpečuje správnou pozici přilby

Komfort:
- ultralehká
- 25 ventilační kanálků
- speciální systém odvětrávání (Active Cooling Systém)
- nastavitelný kšilt s lehkými frézovanými šrouby z hliníku
- kompatibilní se záchranným nafukovacím systémem IFS
- kompatibilita se všemi populárními krčními ortéz
- komfortní antibakteriální polstrování pratelné
- odnímatelné lícní vycpávky
- měkký obal na řemínek
- rychlé a bezpečné složení přilby

Součástí balení je: odolná taška na přilbu s integrovanou kapsou na brýle

Hmotnost: 1025g (XS, S, M) a 1075g (L, XL)

Certifikace: ASTM DH, CPSC, CE, AS/NZ

Velikosti: XS (53- 54cm), S (55- 56cm), M (57- 58cm), L (59- 60cm), XL (61- 62cm)

Parametry u produktu

Barva
černá
MIPS
Ano
Přilby dle využití
Integrální
Technologie
Active Cooling Systém(100%), EPS skořepina, Karbon / Kevlar kompositová skořepina (100%), MIPS
Velikost - obvod hlavy (cm)
i
53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62

Podrobné informace k parametrům u produktu

Technologie - MIPS

MIPS JE POHYB / pokrok ve vývoji cyklistických přileb

JAK FUNGUJE MIPS?

Poskytuje zvýšenou ochranu v určitých typech nárazů

Přilba vybavená technologií MIPS® (Multi-Directional Impact Protection System) se skládá ze tří hlavních částí: EPS polystyrenová skořepina, kluzná vložka MIPS® a elastomery, které první dvě části spojují. V případě nárazu pod uhlem se elastomery natáhnou, a umožní tak mírný pohyb skořepiny přilby vůči kluzné vložce MIPS®, čímž dojde k absorbci rotačních sil. Jedná se o pohyb v řádu milimetrů. Ale i těchto pár milimetrů, během oněch kritických 2 milisekund, může výrazně snížit množství rotačních sil, které by se jinak přenesly až na mozek.

Dvě milisekundy, které mohou změnit Váš život

Dvě milisekundy. Strašně krátká doba. Jak krátká? Stokrát kratší než mrknutí oka. Nebo desetkrát kratší než mávnutí křídel kolibříka. A přesto – během pádu může být i takto nepatrný moment tím nejdůležitějším v životě. Dvě milisekundy stačí k tomu, aby došlo ke zranění mozku. Naši vývojáři se věnují tomu, co se během těch dvou milisekund děje, a snaží se vás ochránit. Desetiletí našich zkušeností se odrazily v této nejnovější generaci cyklistických přileb. Ale začněme od začátku – od vašeho mozku.

Váš mozek není nezranitelný

Mozek je nejdůležitějším orgánem v těle. Vaše schopnost myslet, cítit, komunikovat nebo dýchat vyžaduje funkční mozek. Bez mozku nejste nic. Ale bohužel – mozek je zranitelný. Tento kilogram a půl šedé kůry mozkové a neuronů je velice zranitelný. Lebka je první ochranou mozku před poškozením. Mezi lebkou a mozkem je další ochranná vrstva nazvaná mozkomíšní mok. Těmito přirozenými ochrannými vrstvami nás vybavila příroda. A pravěký sběrač či lovec ani jiné nepotřeboval. Bohužel, přirozená ochrana mozku však selhává v momentě, když z ničeho nic letíte přes řídítka nebo narazíte do stromu.

Mechanika pádu

Přestože žádné dva pády nejsou totožné, registrujeme dvě hlavní síly – lineární a rotační – které jsou následně spojeny s urazy mozku.

LINEÁRNÍ SÍLY vznikají v případě přímého nárazu (do stromu nebo do zdi).
ROTAČNÍ SÍLY vznikají v případně, pokud vaše hlava narazí na překážku pod uhlem, což zapříčiní pootočení mozku vůči lebce a následné poranění mozku.

Jak Vás chrání cyklistická přilba?

Přilby Giro a Bell jsou vybaveny EPS polystyrenovou skořepinou, která se při nárazu deformuje, a snižuje tak přenos sil na mozek. Je to taková druhá lebka. Nová technologie MIPS (Multidirectional Impact Protection System) posunuje přesměrování sil ještě o krok dále. S jakým cílem? Dále omezit rotační síly působící na mozek.

Jank funguje MIPS?

Přilba vybavená technologií MIPS® se skládá ze tří hlavních částí: EPS polystyrenová skořepina, kluzná vložka MIPS® a elastomery, které první dvě části spojují. V případě nárazu pod úhlem se elastomery natáhnou, a umožní tak mírný pohyb skořepiny přilby vůči kluzné vložce MIPS®, čímž dojde k absorbci rotačních sil. Jedná se o pohyb v řádu milimetrů. Ale i těchto pár milimetrů, během oněch kritických 2 milisekund, může výrazně snížit množství rotačních sil, které by se jinak přenesly až na mozek.

MIPS jsme otestovali

Dva roky jsme věnovali spolupráci s tvůrci technologie MIPS®. Ta byla vyvinuta během kooperace vědců v nemocnici Karolinska a v Národním institutu technologií ve Stokholmu. Koncept MIPS® je založen na 19 letech akademického výzkumu. Díky našemu vlastnímu rozsáhlému testování věříme, že přilby vybavené technologií MIPS® mohou poskytnout vyšší míru ochrany při určitém typu nárazu. To je důvod, proč zařazujeme technologii MIPS® do nabídky ve všech důležitých typech přileb a na všech cenových urovních.

Informace o výrobci 100%:

Americký výrobce brýlí na MTB, Downhill nebo Freeride v různých designech. Brýle značky 100% jsou výjimečné především svým zpracováním, designem, širokým výběrem náhradních skel a dalšího příslušenství. Za výhodu lze považovat i to že sklo a rámeček jsou stejně velké. Jejich brýle vynikají mimořádným rozsahem výhledu a jsou výsledkem spolupráce s těmi nejlepšími jezdci v USA i Evropě.


Tento produkt je zařazen v těchto kategoriích:
Úvodní stránka / Cyklistika / Přilby, brýle a chrániče / Přilby
Otevírací doba
Po-Pá: 9:00-18:00 hodin
So: 9:00-12:00 hodin
Ne: zavřeno
Příjem servisů Po-Pá: od 7:00
Ověřeno zákazníky
Platba kartami MC
Platba kartami VISA
Odebírat
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Více.